Поліцейські відкрили кримінальне провадження через численні порушення обмежувальних приписів
45-річна жителька міста Полонне Хмельницької області систематично вчиняла психологічний тиск на свою 74-річну свекруху, з якою мешкала в одному домогосподарстві. Через це поліція неодноразово виїжджала на виклики, складала адміністративні протоколи та проводила з порушницею профілактичні бесіди.
Протягом певного часу Полонський районний суд п’ять разів притягував жінку до адміністративної відповідальності за статтею про домашнє насильство. Суд також ухвалив рішення про обмежувальний припис, заборонивши їй наближатися до потерпілої ближче ніж на 100 метрів та контактувати з нею будь-яким чином.
Однак жінка знехтувала судовим рішенням, знову прийшла до свекрухи й продовжила чинити психологічний тиск. Поліцейські Шепетівського районного управління відкрили кримінальне провадження за фактами порушення статті 126-1 (Домашнє насильство) та статті 390-1 (Невиконання обмежувальних заходів) Кримінального кодексу України.
Реакція громади: від осуду до закликів до захисту прав потерпілих
Місцеві мешканці активно обговорюють цю ситуацію в соціальних мережах. Більшість із них засуджує дії жінки, наголошуючи на неприпустимості подібної поведінки, особливо щодо людей похилого віку.
«Людина, яка піднімає руку чи вчиняє психологічне насильство над старшими, не заслуговує на поблажливість», – написала одна з користувачок Facebook. Інші наголошують на необхідності суворішого покарання, аби подібні ситуації не повторювалися.
Втім, є й ті, хто вважає, що порушниця потребує не лише покарання, але й психологічної допомоги.
Поліція посилює боротьбу з домашнім насильством
Працівники поліції Шепетівщини зазначають, що проблема домашнього насильства залишається актуальною в регіоні. Вони закликають громадян повідомляти про подібні випадки, аби правоохоронці могли оперативно реагувати та запобігати подальшим порушенням.
«Це приклад того, як порушення обмежувальних приписів може призвести до більш серйозних наслідків. Ми закликаємо не замовчувати насильство, адже своєчасна допомога може врятувати життя», – наголошують у поліції.
Що загрожує кривдниці?
Матеріали кримінального провадження вже скеровані до суду. Жінці загрожує до 2 років позбавлення волі за систематичне домашнє насильство та невиконання обмежувальних приписів.
Поліція сподівається, що цей випадок стане прикладом того, що жодна форма насильства не залишиться безкарною, а громада продовжить підтримувати потерпілих і сприяти їх захисту.