У Полонному судили чоловіка за психологічне насильство над невісткою

Передісторія справи

У Полонному відбувся судовий процес над чоловіком, обвинуваченим у систематичному психологічному насильстві над своєю невісткою. Досудовим розслідуванням було встановлено, що протягом 2023–2024 років чоловік систематично чинив психологічний тиск на дружину свого пасинка, який захищає Україну у складі Збройних сил. Жінка проживала з ним в одному будинку, що ускладнювало ситуацію і посилювало психологічний вплив.

Вплив на потерпілу

Через постійний тиск і образи, у потерпілої було діагностовано психологічні проблеми, включаючи знижений настрій, підвищену вразливість, фіксацію на емоційно-негативних хвилюваннях і підвищений рівень ситуаційної тривожності. Ці симптоми є характерними для жертв психологічного насильства і вимагають тривалого лікування та підтримки.

Розгляд справи у суді

Судовий процес відбувся у Полонському районному суді, що на Шепетівщині. Під час розгляду справи було представлено докази, які підтверджували систематичний характер психологічного насильства з боку обвинуваченого.

Вирок суду

Вироком суду чоловіка було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 126-1 Кримінального кодексу України (Психологічне насильство). Суд призначив йому покарання у вигляді одного року позбавлення волі, однак звільнив від відбування покарання з випробувальним строком на один рік.

Додаткові заходи

Окрім основного покарання, суд зобов’язав обвинуваченого пройти спеціальну програму для кривдників тривалістю два місяці. Ця програма спрямована на зміну поведінки та зниження ризику повторного насильства.

Можливість оскарження вироку

На даний момент вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду. Прокуратура зазначила, що захист обвинуваченого має право подати апеляцію, якщо вважає вирок необґрунтованим.

Реакція громадськості

Ця справа привернула значну увагу громадськості, оскільки є важливим прецедентом у боротьбі з домашнім насильством. Багато хто вважає, що такі судові рішення сприятимуть зменшенню випадків насильства у родинах та підвищенню обізнаності про проблему психологічного насильства.

Висновки

Ситуація з психологічним насильством у родині підкреслює важливість відповідних заходів підтримки для потерпілих та необхідність жорсткіших покарань для кривдників. Також вона наголошує на необхідності освітніх програм, які допоможуть запобігати подібним випадкам у майбутньому.