Суд перекваліфікував дії мешканця Полонного, який кинув гранату в бік людей

За попереднім вироком, він мав відсидіти у в’язниці 10 років.

Хмельницький апеляційний суд змінив вирок для чоловіка, який кинув бойову ручну гранату у бік людей. Його дії перекваліфікували: із замаху на вбивство на хуліганство, вчинене із застосуванням іншого предмета, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, повідомили в апеляційній інстанції.

За матеріалами справи, 41-річний житель Полонного незаконно придбав у 2018 році 10 ручних осколкових гранат «РГД-5». Одну з них поклав в автомобіль дружини, яким користувався. У грудні того ж року він підвіз знайому до будинку Полонному та якраз розвертався, аби виїхати з подвір’я. У цей момент до нього підійшов чоловік і попросив цигарку. Водій відповів, що не курить, та сказав відійти від авта. Зав’язався конфлікт, до машини підійшло ще двоє чоловіків прохача.

У цей час водій висмикнув кільце бойової чеки гранати, кинув її у бік чоловіків та поїхав. Унаслідок вибуху постраждало двоє з них. Вони отримали осколкові поранення, які належать до легких тілесних ушкоджень.
Полонський районний суд визнав винним чоловіка, що кинув гранату, у закінченому замаху на умисне вбивство, вчиненому способом небезпечним для життя багатьох осіб, а також у незаконному придбанні, зберіганні й носінні боєприпасів. За це, згідно з вироком, мав відбути у в’язниці 10 років.

Що вирішив апеляційний суд

Обвинувачений подав апеляційну скаргу, в якій просив перекваліфікувати його дії на хуліганство і призначити більше м’яке покарання, ніж передбачено законом. На його переконання, суд залишив поза увагою показання про те, що він кинув гранату в яму біля дороги, хоча міг під ноги, а умисел на вбивство трьох осіб обґрунтував суперечливими показаннями потерпілих, які перебували в стані алкогольного сп`яніння. Указав, що до цього не знав їх і двох з них того вечора взагалі не бачив через погане освітлення, тому не міг мати умислу їх убити.

На думку апеляційного суду, суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про те, що обвинувачений кинув гранату саме з метою убивства чоловіків.

«Зокрема, як встановлено судом, він кинув гранату в напрямку місцезнаходження потерпілих, разом з тим судом залишено поза увагою питання щодо точного взаємного розташування місця вибуху та місцезнаходження в момент вибуху [потерпілих], також суд не звернув і належної уваги на той факт, що в результаті вибуху потерпілі отримали лише легкі тілесні ушкодження, причому найбільш постраждав саме [той], який перебував поруч з [обвинуваченим]», – зазначила колегія суддів.

Також ХАС зауважив, що конфлікт між двома незнайомими чоловіками виник випадково, як зухвала реакція обвинуваченого на поведінку потерпілого, котрий попросив закурити й, отримавши відмову, став витягувати його з автомобіля.

Агресивна поведінка обвинуваченого та непропорційна реакція на дії потерпілого, на думку суду, свідчить про прагнення показати зневагу до чинних правил і норм поведінки в суспільстві, самоствердитися шляхом приниження інших, а відсутність особистого мотиву посягання на потерпілих свідчить про відсутність в його діях складу правопорушення саме проти життя та здоров`я, натомість відповідає диспозиції статті 296 КК України (хуліганство). Йому зменшили термін перебування у в’язниці до 6 років.

Джерело: ye.ua