Відгукнувся на оголошення про загублені ключі й пограбував квартиру в Понінці

Полонський районний суд визнав винним 46-річного жителя смт Понінка Шепетівського району у грабежі, поєднаному з проникненням у житло (частина 3 статті 186 Кримінального кодексу України) й призначив покарання у виді позбавлення волі на 4 роки, звільнивши від його відбування з випробуванням на 2 іспитових роки.

За вироком, 19 квітня 2021 року у смт Понінка місцевий житель відгукнувся на оголошення про ключі, знайдені на сходинковому майданчику п’ятиповерхівки. Переконавши авторку оголошення, що це він загубив ключі від своєї квартири, забрав їх. А вже наступного дня відчинив ними чужу квартиру, звідки виніс золотих прикрас на суму 9550 гривень. Та коли замикав двері, його застала сусідка потерпілої – авторка оголошення. Проте на зауваження жінки грабіжник не відреагував і, вирвавшись, утік.

У судовому засіданні свою вину чоловік визнав. Вчинок пояснив скрутним матеріальним становищем.

Потерпіла – власниця пограбованої квартири – розповіла, що 20 квітня 2021 року була за кордоном, коли ж приїхала, дізналася, що в її квартиру проник сусід і викрав ювелірні вироби. Сказала, що усі їх чоловік повернув, тому претензій до нього не має.

При призначенні покарання суд врахував, що обвинувачений вчинив тяжкий злочин, офіційно не працевлаштований, позитивно характеризується за місцем свого проживання, має на утриманні малолітнього сина, обставини, що пом`якшують покарання – щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування збитку.

«Отже, беручи до уваги характер діяння, спосіб його вчинення, суспільну небезпеку вчиненого злочину, з урахуванням особи винного, обставин, що пом`якшують покарання, відсутності обставин, що його обтяжують, доповідь центру пробації, думку потерпілої, суд дійшов висновку, що обвинуваченому слід призначити покарання у виді позбавлення волі в межах санкції ч. 3 ст. 186 КК України із звільненням від його відбування на підставі ст.75 КК України та покладенням на нього обов’язків передбачених ст.76 КК України», – зазначено у вироку.

Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.

Джерело: Пресслужба Полонського районного суду