Учасник бойових дій з Полонного обманом приватизував 2 гектари землі

За використання завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 358 КК України) та шахрайство, що завдало значної шкоди територіальній громаді Полонської міської ради ОТГ (ч. 2 ст. 190 КК України),  засуджено місцевого 36-річного уродженця. 

За вироком Шепетівського міськрайонного суду, у квітні 2019 року державний реєстратор Сахновецької сільської ради Старокостянтинівського району на підставі документів, які подав полончанин, зареєструвала за ним право власності на 2 гектари земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, розташованої у місті Полонне.

Як згодом з’ясувалося, серед поданих державному реєстраторові  документів один був підроблений – витяг з рішення 48-ї сесії І скликання Полонської міської ради ОТГ №6 від 20 квітня 2018 року «Про надання у користування, передачу у власність земельних ділянок громадянам та внесення змін до рішень сесій міської ради».

«Депутати його не приймали, а перенесли розгляд на наступну чергову сесію – у зв’язку із розв’язанням питання про встановлення меж санітарно-захисної зони водозабору. При цьому обвинувачений був на сесії міської ради й знав про таке рішення», – зазначили в пресслужбі суду.

Використавши завідомо підроблений витяг, чоловік умисно, шляхом обману, заволодів земельною ділянкою комунальної власності вартістю 104 004 гривень, чим завдав значної шкоди територіальній громаді в особі Полонської міської ради ОТГ.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину не визнав. А пояснив, що ще в 2016 році Полонська міська рада надала йому дозвіл на виготовлення проєкту землеустрою  щодо відведення тієї земельної ділянки. Він виготовив технічну документацію, проте щоразу на сесіях її відмовлялися затверджувати. Такі дії депутатів ради він оскаржував до суду, оскільки уважає, що земля за моральним правом має належати йому. Разом із тим стверджував, що рішення 48-ї сесії міськради про передачу йому у власність земельної ділянки не підробляв, нікому не передавав та на його підставі землі не реєстрував.

Представниця міськради розповіла, що у квітні 2019 року працівникам виконкому стало відомо про державну реєстрацію спірної ділянки. Тож звернулися до правоохоронців.

Свідок – державний реєстратор пояснила, що документ у неї сумнівів не викликав, оскільки був на гербовому бланку, містив підпис, виконаний кульковою ручкою та відтиск синьої гербової печатки. Але як виглядав заявник, вона не пам’ятає.

«Проаналізувавши досліджені в судовому засіданні докази, які, на думку суду, є достовірними та допустимими, а в сукупності – достатніми, суд дійшов висновку про винуватість обвинуваченого. Призначив йому остаточне покарання – 2 550 гривень штрафу», – йдеться в повідомленні суду.

Зазначається, при призначенні покарання суд врахував, що злочини належать до проступку та нетяжкого злочину, а також те, що обвинувачений одружений, має позитивні характеристики, раніше не судимий, учасник бойових дій.

Джерело: Інформаційний портал ХМ-ІНСАЙД